بوم گردی

عقاب کوه تفت ، کوهی با ظاهر عقابی خسته

عقاب کوه تفت ، کوهی با ظاهر عقابی خسته

عقاب کوه تفت، کوهی با ظاهر عقابی خسته

عقاب کوه تفت ، کوهی با ظاهر عقابی خسته

نامش را از قبل شنیده ای و می دانی چنین کوهی وجود دارد؛ اما از دور وقتی به عقاب کوه نزدیک میشوی، باورت نمیشود. ممکن است یک کوه اینقدر شبیه به یک عقاب باشد؟
از شهرستان تفت به سمت غرب که حرکت را آغاز کنیم، پس از طی کردن حدود ۵ کیلومتر، به کوهی میرسیم که از اسکلت و فرم آن شباهت زیادی به عقاب دارد و کوه عقاب لقب گرفته است.عقاب کوه تفت کوهی است که از هر طرف به آن نگاه شود، ظاهر عقابی خسته نشسته بر پهنه کویر را به نمایش میگذارد.
این کوه با ارتفاع حدود دو هزار و ۱۸ متر در غرب روستای قدیمی و تاریخی اسلامیه قرار گرفته است.

کوه عقاب تفت ، کوهی مرتفع و بلند بالا است که شکل یک عقاب کوهستان عظیم الجثه را به خود گرفته و بال هایش را بر سطح دشتی وسیع شاهانه گسترانیده است. این کوه علاقه مندان فراوانی دارد و بسیار مناسب ورزش کوهنوردی است.

 

عقاب کوه تفت

عقاب کوه تفت

متوسط ارتفاع سطح پایین این روستا و عقاب کوه از سطح دریا ۱۷۵۰ متر است، این کوه از زوایای متعدد شبیه به یک عقاب نشسته بر پهنه کویر است و از همین رو مورد توجه مسافران و کوهنوردان زیادی قرار گرفته است. این کوه همه ایام سال، پذیرای کوه نوردان حرفه ای و علاقه مندان به کوه نوردی است، مسافران نوروزی باید به این موضوع توجه داشته باشند که برای صعود به قله باید از قسمت غربی روستا ، همچنین دامنه شمال غربی کوه که از شیب کمتری برخوردار است، اقدام کنند.
این قله ارتفاعی نزدیک به ۱۴۰ متر از سطح روستای اسلامیه دارد و به دلیل جنس آهکی آن، فاقد هرگونه گیاه و چشمه ای است، آهکی بودن آن هم سبب ایجاد حفرههایی شده که عقاب کوه تفت را میزبان همیشگی جانوران کرده و آنها از این کوه به عنوان لانه استفاده میکنند.

 

هیچ دیدگاهی تاکنون ارسال نشده. اولین دیدگاه را ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *